CD Projekt podsumował rok chwaląc się przy okazji wynikami finansowymi. Sprzedaż Wiedźmina kolejny raz robi ogromne wrażenie i pokazuje w jak fantastycznej kondycji jest spółka.

Cała trylogia Wiedźmina sprzedała się w nakładzie przekraczającym 33 milionów kopii. W samym tylko 2017 roku popularność gry pozwoliła na czysto zarobić całej grupie 200 mln złotych (rentowność na poziomie 43%, podobnie jak przed rokiem). Na ten wynik składa się 184 mln zł zysku netto studia CD Projekt RED oraz niecałe 16 mln zł zysku netto platformy GOG.com.

Roczne podsumowanie wyników grupy prezentuje ciekawe dane dotyczące sprzedaży na poszczególnych platformach. Wersja na Xboksa One radzi sobie znacznie słabiej od pozostałych. Jak widać promocja gry na konferencjach Microsoftu niewiele dała.

sprzedaż wiedźmina platformy

Warty uwagi jest również slajd prezentujący jak rozkłada się sprzedaż między dystrybucję cyfrową, a pudełkową. Ta pierwsza początkowo jest mniejsza, ale z biegiem czasu zaczyna stanowić większość.

sprzedaż wiedźmina rodzaje dystrybucji

Obecnie grupa CD Projekt ma w zapasie ok 650 mln zł. Nie dziwić więc powinny kolejne inwestycje. Najnowszą jest przejęcie studia Strange New Things, o którym informowałem dwa dni temu. Ekipa na razie ma pomagać przy produkcji Cyberpunka. Nie zdziwię się jeśli w najbliższym czasie usłyszymy o kolejnych przejęciach czy nowych studiach.

Obecnie w CD Projekcie pracują aż 743 osoby, co daje wzrost rok do roku o 24%. Aż 79% to pracownicy studia CD Projekt RED, a 21% to osoby w GOG.com. Poniżej możecie zobaczyć krótkie wideo z komentarzem Piotra Nielubowicza, dyrektora finansowego grupy CD Projekt.

Comments

comments