Spółka QubicGames opublikowała raport roczny, z którego jasno wynika, że wciąż skupia się na produkcji i wydawaniu gier na Switcha.

Na początek trochę liczb. Sześć gier wydanych już na Switcha przez QubicGames sprzedało się łącznie w ponad 56 tysiącach sztuk. Na Robonauts, Astro Bears Party i Tactical Mind przypada 48 tys., pozostałe 18 tysięcy to wydane w tym roku Brawl, Mad Carnage i Grid Mania. Jak podaje spółka, sprzedaż ma tendencję wzrostową – od 5 640 szt. w Q3 2017 r., przez 19 169 w Q4, po planowane 37 500 w pierwszym kwartale 2018 r.

Na start mamy endless runnera Geki Yaba Runner (od QubicGames), który planowo miał mieć premierę jeszcze w tym miesiącu. Wiem też, że The Way Remastered, czyli fajna pixelartowa przygodówka od ekipy Puzzling Dream, przeszła certyfikację u Nintendo. Za port na Switcha odpowiada spółka Sonka, a gra trafi do sprzedaży prawdopodobnie w drugim kwartale tego roku.

Dalej mamy zapowiedzi gier o których wiadomo mało lub wcale. Część miała też w przeszłości premierę na platformach mobilnych czy innych konsolach.

Air Race Speed – w 2016 r. gra wyszła na PlayStation Vitę
Coloring (tytuł roboczy)
Eyes: The Horror Game (Paulina Pabis) – miała premierą na platformach mobilnych
Jumping Joe and Friends (Vixa Games) – miała premierą na platformach mobilnych
Myths and Dungeons (tytuł roboczy)
One Strike (Danilo Moreira Barbosa)
Piano Play and Color (tytuł roboczy)
Pirates: All Aboard!
Tactical Mind 2 – produkcja wspólna z Drageus Games
Total Tank Simulator (Noobz From Poland)

QubicGames kontynuuje swoją politykę wydawniczą i mocno wchodzi w trend polskich studiów, które także pokochały konsole Nintendo. Wystarczy rzut okiem na nasz spis polskich gier na Switcha – blisko 30 już wydanych produkcji, na dniach zawitają kolejne, a lista zapowiedzi wciąż się wydłuża.

Comments

comments