Viveport ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji Viveport Developer Awards – imprezy odbywającej się podczas GDC w San Francisco. Wśród zwycięzców nie mogło zabraknąć polskich projektów.

Do konkursu zgłosiło się ponad 250 projektów, które charakteryzowały się przede wszystkim świetną jakością wykonania i pokazały, że technologia VR cały czas się mocno rozwija. Viveport docenił także polskich twórców, którzy z San Francisco przyjadą z 3 statuetkami.

Główna nagroda w kategorii Arcade powędrowała do ekipy Hyperbook Studio , która prezentowała REGENESIS Arcade DELUXE.

REGENESIS Arcade DELUXE to dynamiczna VR’owa gra akcji, oparta na zaawansowanej fizyce, osadzona w futurystycznej wizji świata. Gracz do dyspozycji posiada różne tyby broni, w tym gravity gun, w celu niszczenia nadciągających falami wrogów oraz manipulacji obiektami w przestrzeni.

Warszawskie studio dzięki zwycięstwu wzbogaciło się o $50,000 oraz sprzęt ufundowany przez HTC.

Drugie miejsce w kategorii Entertainment trafiło w ręce Carbon Studio za projekt The Wizards.

The Wizards to gra VR osadzona w świecie fantasy, w której gracz wciela się w potężnego czarodzieja i walczy ze złem za pomocą magii.

Bohaterem gry jest młody adept magii, który cofa się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców. W trakcie przygody gracz zwiedza rozmaite krainy i stawia czoła zróżnicowanym przeciwnikom rodem ze świata fantasy. Walka w The Wizards oparta jest na rzucaniu czarów należących do czterech żywiołach, a kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie dobieranie taktyki do sytuacji na polu bitwy.

Tym razem drugie miejsce przyniosło nagrodę w wysokości $20,000.

Ostatnia statuetka, ponownie za drugie miejsce została wręczona studiu VR Factory, które przygotowało symulator barmana – Bartender VR Simulator. W produkcji uczestniczył również Tomek Małek wielokrotny zwycięzca i finalista największych polskich i zagranicznych zawodów barmańskich w stylu flair.

Bartender VR Simulator pozwala nauczyć się przygotowywania około 30 różnego rodzaju drinków. Sekrety sztuki barmańskiej szlifujemy w czterech profesjonalnie wyposażonych wirtualnych barach: klubie disco, barze plażowym, a także dwóch nowoczesnych barach zlokalizowanych na szczycie wieżowca.

Wszystkich finalistów konkursu VDA2 znajdziecie pod tym linkiem.

Możecie także obejrzeć wywiad z polskimi twórcami, zrealizowany już po rozdaniu nagród.

Jak widać San Francisco bardzo dobrze służy polskim twórcom, ponieważ z USA z nagrodą za najlepszy gameplay wróci Tate Multimedia ze swoim Steel Rats.

Comments

comments