Z okazji wydania 300. numeru, redakcja największego magazynu o grach Game Informer poprosiła czytelników o wybranie najlepszej gry w historii. Co pozycja, to wieki hit.

Takie zestawienia nigdy nie są proste, zwłaszcza, że można było wskazać tylko trzy tytuły. No i weź się zdecyduj, gdy wybitnych gier w historii było lekko mówiąc sporo. Game Informer opublikował listę 300 gier, na które głosowali czytelnicy, choć zgłoszonych tytułów było aż 880.

I tysiące ludzi zdecydowało, że najlepszą grą w historii, najlepszą z najlepszych, najważniejszą i absolutnie numer jeden jest… Wiedźmin 3: Dziki Gon. Produkcja CD Projekt RED może i ledwo łapie się do Top 100 najlepszych gier w Japonii, ale zdominowała rankingi Steama i jest najbardziej utytułowaną grą w historii wszechświata.

Wracając do rankingu czytelników Game Informera, w pokonanym polu pozostali sami giganci. Zresztą warto spojrzeć na Top 10.

1. The Witcher 3: Wild Hunt
2. The Last of Us
3. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
4. Mass Effect 2
5. The Elder Scrolls V: Skyrim
6. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
7. Final Fantasy VII
8. Red Dead Redemption
9. BioShock
10. Bloodborne

Co gra to legenda, a przecież kolejne dziesiątki to także wielkie hity, gry legendy, system sellery, pozycje kultowe. Jeśli chodzi o inne gry polskie, to na 245. miejscu jest Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, na 119. Gears of War 3, które wraz z Epic Games tworzył People Can Fly czy na 112. Gears of War – tu PCF odpowiadało za pecetowy port. Polecam przejrzeć całą listę Top 300, bo wielkich gier jest tam bez liku.

Źródło: Fanpage Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych

Comments

comments