Szczecińskie Exor Studios może pochwalić się, że w ciągu 7 lat udało się sprzedaż 700 000 kopii wszystkich wersji Zombie Driver.

Exor to ciekawe studio, ponieważ w ciągu tych siedmiu lat pracuje w zasadzie tylko na Zombie Driver. Tak długi okres rozwoju do tej pory znany był tylko z gier sieciowych. Być może Exor tworzy w tajemnicy coś jeszcze, ale faktycznie w ciągu ostatnich siedmiu lat, od premiery pierwszej wersji Zombie Driver, deweloper nie wydał niczego innego. Wersji symulatora rozjeżdżania zombiaków było jednak całkiem sporo. Po debiucie oryginału przyszła pora na wersję HD, która oprócz PC trafiła jeszcze na Xboksa 360 i PlayStation 3. To były czasy, w których niewielu rodzimych twórców mogło pochwalić się swoją grą na konsolach. Później przyszła kolej na Ultimate Edition, które zostało wydane na Xboksa One. Była to pierwsza polska gra na najnowszą konsolę Microsoftu. Całkiem nieźle jak na studio, które nie należy do największych i najbardziej znanych w kraju.

Po drodze Zombie Driver trafił jeszcze na Ouya i niektóre inne urządzenia z Androidem. Nie zapomnijmy również o wersji pudełkowej w 58 krajach. W sumie wyszło tego całkiem sporo, a więc nie powinna dziwić imponująca sprzedaż. Średnio Exor w rok sprzedawał 100 tysięcy kopii Zombie Driver. Niektóre gry przez cały okres swojego życia nie znajdą tylu nabywców.

Pozostaje tylko pogratulować i przede wszystkim powiedzieć to, co w pierwszej kolejności ciśnie się na usta – kiedy nowa gra?

Comments

comments