Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że Superhot jest drugą najczęściej nominowaną/nagradzaną polską grą. Tuż po Wiedźminie 3.

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy Superhota i wersji VR nie wzięło się znikąd. Obie pojawiły się w zestawieniu najlepszych gier 2017 na PlayStation, do tego wielka popularność wersji VR. Była nagroda DICE Awards czy nasze Ordery Graczpospolitej. W międzyczasie Superhot Teamowi wpadły dwie polskie nagrody Digital Dragons i Pixel.Awards. Gra pojawiła się na przystankach komunikacji, na muralu, w postaci karcianki. Brakuje tylko wizyt w zakładach pracy.

No i w nocy z soboty na niedzielę wpadła im kolejna nagroda – SXSW Gaming, gdzie wygrali w kategorii Gamer’s Voice: Virtual Reality Game za grę Superhot VR. Gratulacje, należało się. Niestety innym nominowanym przedstawicielom polskiego gamedevu już tak dobrze nie poszło, ale sama nominacja jest w pewien sposób wyróżnieniem.

A to nie wszystko, bo Superhot VR jest nominowany do nagrody Game Developers Choice Awards. Rozdanie tych statuetek już w środę, 21 marca.

Comments

comments