Świetny i oryginalny FPS Superhot osiągnął ważny kamień milowy. W końcu milion sprzedanych egzemplarzy dla niezależnego studia to spory wyczyn.

Chodzi o sprzedaż gry, która w ubiegłym roku zadebiutowała na PC i Xboksie One, a w tym na PlayStation 4. Teraz gracze na świecie katują jeszcze Superhot VR, które nominowane jest do nagrody The Game Awards 2017.

Jak na grę, która urodziła się na game jamie, jest to wielki sukces. Zakończona powodzeniem kampania na Kickstarterze, wydanie karcianki, łódzki mural, nagrody na krakowskiej konferencji Digital Dragons, premiery na kolejnych platformach, wersja VR… Sporo sukcesów jak na niezależne studio.

Twórcy pochwalili się milionem sprzedanych egzemplarzy, choć nie podają podziału na platformy. Można luźno zakładać, że gównie PC. Steam Spy wskazuje, że zwykłego Superhota kupiło 765,593 ± 26,491 graczy, a wersję VR 65,279 ± 7,741. Czyli w teorii gracze pecetowi nabyli około 830 tysięcy kopii.

Ale to nie koniec, bo Superhot Team pracuje nad dużym dodatkiem do Superhota oraz kolejnymi projektami. Ciekawe, czy planują wydać go jeszcze na Switcha. W końcu polskie studia szturmem biorą tę platformę.

Comments

comments