DICE Awards to jedne z ważniejszych nagród, które mogą otrzymać gry. Amerykańska Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych po raz kolejny wyróżniła najlepsze tytuły ubiegłego roku, a wśród zwycięzców 24 kategorii znalazł się produkt z Polski.

Mowa tu o Superhot VR, czyli nowszej wersji niesamowitej strzelanki od łódzkiego studia Superhot Team. Wygrała ona w kategorii Immersive Reality Game of the Year czyli po prostu najlepsza gra VR. Superhot VR pokonał nie byle kogo, bo takie produkcje jak Eagle Flight (od Ubisoftu), The Lab (Valve), I Expect You To Die (Schell Games) i Job Simulator (Owlchemy Labs). Gratulacje!

Polska produkcja była nominowana w jeszcze dwóch kategoriach: DICE Sprite Award – tu wygrało świetne Inside oraz Immersive Reality Technical Achievement – zwycięzcą zostało Eagle Flight. No ale lepsza jedna nagroda w trzech kategoriach niż nic.

Immersive Reality Technical Achievement
Eagle Flight – zwycięzca
I Expect You to Die
Job Simulator
Superhot VR
Tilt Brush

Immersive Reality Game of the Year
Superhot VR – zwycięzca
Eagle Flight
I Expect You to Die
Job Simulator
The Lab

DICE Sprite Award
Inside – zwycięzca
1979 Revolution: Black Friday
Firewatch
Superhot
That Dragon, Cancer

Pełną listę zwycięzców możecie sobie zobaczyć np. u chłopaków z Polygamii. A poniżej macie zapis wideo całej ceremonii (nagroda dla Superhot VR jest od 1 godziny i 3 minuty).

Comments

comments