Premiery kwietnia w polskiej branży to długo oczekiwane gry z kategorii AAA i okolic. Wreszcie zagramy w coś więcej niż tylko indyki.

Co miesiąc na polski rynek trafia tyle gier, że postanowiłem przygotować zestawienie tego co najważniejsze. Dzięki temu nic Was nie ominie i łatwiej będzie przygotować budżet. W kwietniu będzie to szczególnie ważne, ponieważ czeka nas całkiem sporo ważnych debiutów. Początek drugiego kwartału to czas, w którym wreszcie zagramy w kilka dużych tytułów, na które od dawna czekamy. W przeciwieństwie do pierwszego kwartału, tym razem indyków będzie mniej.

Bulletstorm: Full Clip Edition – People Can Fly

Miesiąc zaczynamy od premiery odświeżonego Bulletstorma i wielkiego (oby) powrotu People Can Fly po rozwodzie z Epic Games. Jak dobry jest oryginał wiemy od dawna, teraz będziemy mogli się przekonać jak mocno się zestarzał. Dostępne materiały graficznie nie wyglądają najlepiej, a liczba zapowiedzianych zmian nie jest szczególnie długa. Tym bardziej dziwią zapowiedzi dosyć wysokiej ceny. Obawiam się że to kiepski sposób na ponowne rozkochanie graczy w marce Bulletstorm.

Premiera: 7 kwietnia
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Nighthaw-X3000 – N94 Games / AAG Studio

Nikodem Szewczyk, twórca Top Hat, wraca z kolejnym projektem. Tym razem czeka nas oldschoolowa strzelanka w klimatach rodem chociażby z Far Cry: Blood Dragon. Wracają tandetne lata 80-te. Liczę że tym razem otrzymamy nico bardziej przystępny poziom trudności niż w Top Hat, przez który kiedyś zostawiłem tę grę i nigdy do niej nie wróciłem.

Premiera: 14 kwietnia
Platformy: PC

Inner Chains – Telepaths’ Tree / IMGN.pro

Mam dwa życzenia odnośnie tej gry. Po pierwsze, aby miała do zaoferowania znacznie więcej niż tylko genialny i szalenie klimatyczny design. Po drugie, aby nie była to druga (po Husku) rozczarowująca tegoroczna premiera od IMGN.pro. Jeśli to się wydarzy, Inner Chains ma szansę stać się jedną z najważniejszych i najlepszych tegorocznych polskich gier. Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o inspiracjach i procesie produkcji, koniecznie rzućcie okiem na wywiad jaki Michał przeprowadził z Tomaszem Strzałkowskim z Telepaths’ Tree.

Premiera: 20 kwietnia
Platformy: PC (wersja konsolowa w późniejszym czasie)

Sniper: Ghost Warrior 3 – CI Games

Na koniec największa i na pewno najważniejsza produkcja. Nowy Sniper to otwarty świat i znacznie większa swoboda niż w poprzednich, bardzo liniowych częściach. Brzmi to ciekawie, ale nasz entuzjazm studzi niezbyt udana beta. CI Games postanowiło nieco opóźnić datę wydania, ale trudno powiedzieć na ile to pomoże. Oby różnica była widoczna, ponieważ studio zdecydowanie potrzebuje dużego hitu. Trzymamy kciuki, aby był nim Ghost Warrior 3.

Premiera: 25 kwietnia
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Comments

comments