The Way od Puzzling Dream i PlayWay niedługo trafi na konsole. To udało mi się dowiedzieć od samych twórców zanim w Internecie pojawi się oficjalny komunikat.

Rozmawiając z ekipą Puzzling Dream o ich najnowszym projekcie Unlucky Seven (więcej o nim w przyszłym tygodniu) nie mogłem nie zapytać o dalsze losy The Way. Danych sprzedażowych niestety nie otrzymałem, ale usłyszałem potwierdzenie że projekt pod względem finansowym okazał się udany. Na tym jednak nie koniec. The Way jest obecnie portowane na konsole PS4 oraz Xbox One. Kolejna grupa graczy będzie więc miała okazję sprawdzić inspirowanego Another World indyka. Ja przy okazji może dzięki temu wreszcie do skończę.

Za port gry odpowiada studio Code Horizon, Puzzling Dream pomaga jedynie w razie problemów z kodem. Dla bardziej wtajemniczonych nie powinno być zaskoczeniem, że to właśnie twórcy Giant Machines 2017 zajmują się przeniesieniem The Way na konsole. Gliwicka ekipa została jakiś czas temu przejęta przez PlayWay. Nowy właściciel przewidział dla zespołu taki właśnie los – tworzenie wersji konsolowych gier z portfolio swojego głównego akcjonariusza. Zaczyna się od The Way, ale niedługo pewnie poznamy kolejne tytuły.

Nowości w konsolowym The Way

Konsolowe The Way ma poprawić kilka niedociągnięć wersji na PC. Gracze skarżyli się między innymi na zbyt wysoki poziom trudności w końcówce gry. Takie jak i wiele innych problemów mają zostać rozwiązane na konsolach. Daty premiery jeszcze niestety nie znamy.

Comments

comments