11 bit Studios ogłosiło, że zostanie wydawcą Moonlighter, gry typu roguelike. Gra zmierza na PC-ty oraz konsole PS4 i Xbox One.

Moonlighter to opowieść o bohaterze imieniem Will – za dnia właściciel sklepu, wieczorem poszukiwacz przygód. Gra inspirowana jest takimi klasykami jak The Legend of Zelda czy Harvest Moon. Wszystko w 2D i grafice w stylu pixel art. Wygląda to bardzo schludnie. Moonlighter ma za sobą bardzo udaną kampanię na Kickstarterze, w czasie której udało się zebrać aż 134 tysiące dolarów. Całkiem imponujący wynik jak na grę indie. Widać, że zainteresowanie tym tytułem jest całkiem spore.

Na razie 11 bit nie przedstawiło zbyt wielu danych. Ma się to jednak zmienić w najbliższym czasie. W przyszłym tygodniu zaczyna się GDC w San Francisco, a 10-12 marca w Bostonie odbędzie się PAX East. Tam mamy zobaczyć więcej informacji. Oby tylko obok materiałów prezentującym Moonlighter znalazło się miejsce na nowe materiały z Frostpunka.

Moonlighter – kolejny zagraniczny projekt 11 bit Studios

Ważną informacją jest fakt, że za produkcję odpowiada studio Digital Sun. Jego siedziba mieć się w Hiszpanii w mieście Walencja. Jest to więc drugi obok Tower 57 projekt wydawany przez 11 bit, który nie powstaje w Polsce. Mimo wszystko postanowiliśmy o nim poinformować.

Comments

comments