Jeśli macie ochotę na ciekawie zapowiadający się polski horror Kholat, to właśnie ruszyły zamówienia przedpremierowe.

Gra będzie wydana w edycji pudełkowej i cyfrowej w pełnej polskiej wersji językowej, a w role narratorów wcielą się Andrzej Chyra, Mirosław Zbrojewicz, Miłogost Reczek oraz Justyna Wasilewska.

„Kholat to gra eksploracyjna z elementami horroru inspirowana prawdziwym wydarzeniem – tragedią na Przełęczy Diatłowa, w której dziewięcioro rosyjskich turystów zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Gracz zanurzy się w bezkresnej scenerii gór Ural i będzie się starał dowiedzieć, co tak naprawdę miało miejsce. Na każdym kroku pojawią się jednak kolejne pytania i wątpliwości.

Tragedia na Przełęczy Diatłowa to prawdziwe zdarzenie, do którego doszło zimą 1959 roku. Dziewięcioro wprawnych alpinistów wybrało się na wędrówkę po północnej części Uralu. Żadne z nich nie przeżyło, a ich ciała znaleziono rozrzucone po zboczu góry Chołatczachl. Rosyjscy śledczy zamknęli sprawę, gdy stwierdzono, że śmierć młodych ludzi spowodowała >>potężna, nieznana siła<<.”

Jak zapowiadają twórcy, ta pierwszoosobowa gra eksploracyjna z elementami horroru będzie posiadać otwartą mapę świata oraz nieliniową rozgrywkę skupiająca się na poznawaniu świata i opowieści.

W wersji pudełkowej – na którą mam wielką chrapkę, znajdziecie oczywiście płytę z grą, ścieżkę dźwiękową na płycie CD, komiks, plakat i przypinkę. A premiera już 10 czerwca na komputerach PC.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.