Znakomity krakowski Festiwal Digital Dragons niestety już się zakończył, ale warto poinformować o tym, kto zgarnął nagrody Digital Dragons Awards 2015.

Informowaliśmy ostatnio o tym, jakie najlepsze gry niezależne wyłoniono podczas Indie Showcase. Tym razem donoszę jakie to tytuły zgarnęły nagrody Digital Dragons Awards 2015. Największym zwycięzcą jest warszawskie studio 11 bit, które dostało dwa wyróżnienia za grę This War of Mine, w tym w kategorii „Najlepsza polska gra”. Tuż za nimi jest inni twórcy ze stolicy – The Astronauts, ze swoją debiutancką grą Zaginięcie Ethana Cartera, którzy także dostali dwie nagrody.

„Najlepszą grą mobilną” zostało Sky Force od gliwickiego studia Infinite Dreams, a „Najlepszą grą roku” – South Park: The Stick of Truth. Wręczono też dwie nagrody specjalne, które powędrowały do Tomasza Gopa ze studia CI Games (Lords of the Fallen) oraz do krakowskiej firmy Ganymede.

Kolejne Digital Dragons dopiero za rok, ale już teraz wiadomo, że będzie to wyjątkowe wydarzenie jak na tę część Europy.

Najlepsza polska gra
This War of Mine (studio 11 bit studios)

Najlepsza gra mobilna
Sky Force (Infinite Dreams)

Najlepsze audio
Zaginięcie Ethana Cartera (The Astronauts)

Najlepsza oprawa artystyczna
Zaginięcie Ethana Cartera (The Astronauts)

Najlepszy game design
This War of Mine (11 bit studios)

Nagroda specjalna Województwa Małopolskiego
Ganymede

Nagroda specjalna Digital Dragons
Tomasz Gop (CI Games)

Najlepsza gra roku
South Park: The Stick of Truth

Foto: www.facebook.com/DigitalDragons

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.