Grubo ponad rok temu jako pierwsi informowaliśmy, że Frostpunk trafi na konsole. Sporo miast zasypał śnieg i w końcu wiemy, kiedy w przybliżeniu właściciele PlayStation 4 i Xbox One dostaną produkcję 11 bit studios.

Warszawskie studio nie skorzystało z gotowych rozwiązań w postaci silnika Unreal Engine 4, Unity czy CryEngine V, tylko ze swojego autorskiego Liquid Engine. Pewnie dlatego za port na konsolę zabrali się sami, w końcu znają go na wylot. Pracując równocześnie nad rozszerzeniami i dodatkami – darmowymi oraz płatnymi – do This War of Mine, Frostpunka i opracowując nowy Projekt 8, powstanie wersji na PS4 i XOne musiało trochę potrwać. W sumie nadal trwa, ale w końcu pojawiło się jasne odbicie światła na śniegu.

Jak udało się ustalić, wersje na konsole powinny trafić do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2019 roku. 11 bit studios nie poinformowało o pierwszym kwartale, ale chyba wszyscy myślimy o nim w kontekście pierwszych miesięcy roku. Jestem za to ciekaw, czy Frostpunk na konsolach ukaże się w wersji pudełkowej. Tak było przecież przy This War of Mine: The Little Ones, za której wydanie odpowiada Cenega. Jest to w sumie prawdopodobne, bo TWoM przechodził podobną drogę – wpierw PC, później konsole. Jest też inny powód – we Frostpunka na PC gra już milion graczy.

Comments

comments