The Vanishing of Ethan Carter, znane u nas jako Zaginięcie Ethana Cartera, trafi na Nintendo Switcha. I to w tym tygodniu, a dokładniej 15 sierpnia.

Potwierdziło się to, co wiedzieliśmy nieoficjalnie, ale nie spodziewaliśmy się tak szybkiej premiery. Przypomnę, że pierwotnie gra została wydana na PC w 2014 roku. Później trafiła na PlayStation 4 (2015) i Xboksa One (2018). Ta ostatnia wersja zwróciła się w dwa miesiące, a ogólnie studio The Astronauts sprzedało zapewne ponad milion egzemplarzy na wszystkie platformy (w lutym 2017 r. było to „prawie milion„). A warto też wspomnieć, że studio aktualnie pracuje nad FPS-em Witchfire.

To zawsze ekscytuje, gdy robisz coś po raz pierwszy, więc nie możemy się doczekać, aby zobaczyć reakcje graczy. Switch to zupełnie inna platforma niż poprzednie konsole Nintendo i wydaje się, że dobrze działa z Zaginięciem Ethana Cartera. Jeszcze nigdy zwiedzanie Red Creek Valley pod kocem nie było tak wygodne. I niepokojące.” – mówi Adrian Chmielarz, współzałożyciel studia The Astronauts.

Twórcy są zadowoleni z portu. Zresztą widać to na zamieszczonych w tym newsie obrazkach. Wszystkie pochodzą ze switchowej wersji Zaginięcia Ethana Cartera i to w trybie przenośnym.

Przejście do nowej wersji Unreal Engine było wyzwaniem i wiele części kodu zostało napisanych od zera, ale było warto. Zaletą Unreal Engine 4 jest to, jak można go skalować, więc silnik działa świetnie na Nintendo Switch” – mówi Andrzej Poznański, lead tech artist w studiu The Astronauts.

Miałem przyjemność skończyć Zaginięcie Ethana Cartera na pececie i PlayStation 4. Gra może jest i krótka, ale daje potężną dawkę znakomitej historii oplecionej w świetną oprawę graficzną. Bo Zaginięcie Ethana Cartera to fabularna gra akcji z perspektywy pierwszej osoby, która koncentruje się wyłącznie na eksploracji i odkrywaniu. Gracz wciela się w rolę okultystycznego detektywa Paula Prospero, który musi rozwikłać tajemnicę Red Creek Valley.

Zaginięcie Ethana Cartera pojawi się na Switchu 15 sierpnia i będzie kosztował 19,99 dolarów/euro. Trailer pochodzi ze zremasterowanej wersji pecetowej The Vanishing of Ethan Carter Redux.

Źródło: Informacja prasowa

Comments

comments