W przygody Ślepego i Głuchego zagramy nie tylko na PC, ale także na Xboksie One.

Cubeish Games i Punk Notion poinformowali, że ich przygodówka trafi także na konsole. I w sumie dobrze, bo gra zapowiada się niezwykle ciekawie. Opowiada historię dójki bohaterów, z których jeden nic nie widzi, a drugi nic nie słyszy. Ściśle związana jest z tym oczywiście mechanika gry i występujące w grze zagadki.

Weakless jest oryginalną grą z gatunku puzzle adventure osadzoną w niezwykłych leśnych krajobrazach wypełnionych drzewnymi stworzeniami i okrytych bioluminescencyjnym blaskiem. Przejmujesz kontrolę nad osobliwym duetem Oplotków, które dzięki niezwykłemu splotowi wydarzeń, ruszają na pełną przygód wyprawę. Sterowanie poczynaniami pary przyjaciół nie będzie jednak łatwe, ponieważ jedno ze stworzeń jest niewidome, a drugie niesłyszące. Dodatkowo masz możliwość kontrolowania tylko jednego bohatera na raz, dlatego do ukończenia przygody potrzebne będzie umiejętne wykorzystywanie tego, jak odmiennie ta dwójka postrzega świat. Tylko w ten sposób zdołasz rozwiązać szereg zaskakujących łamigłówek, odnaleźć drogę powrotną do domu i ocalić swój świat przed postępującą Zgnilizną.

W związku z zapowiedzią wersji konsolowej zaprezentowali także nowy trailer, ściśle związany z targami gamescom, gdzie produkcja będzie prezentowana. Ja po cichu liczę, że gra trafi także na PlayStation 4 i Switcha.

Premiera Weakless jest zapowiedziana na jesień tego roku.

ZOBACZ: Wszystkie nasze newsy związane z polskimi grami obecnymi na targach gamescom.

Comments

comments