Cisco Heat, Out Run, Rad Racer, seria Lotus, Jaguar XJ220… Stare pryki jak ja pamiętają złote czasy znakomitych wyścigów, które po dziś dzień można spotkać w nielicznych niestety salonach gier. Do tych czasów i klimatów chce nawiązać 80’s Overdrive, polska produkcja zmierzająca na 3DS-a.

„Zastanawialiście się kiedyś, jak będą wyglądać wyścigi na świecie Kung Fury? Nie szukajcie dalej…”

Bydgoskie studio Insane Code nie pieści się w tańcu. „Jak Out Run, ale fajniejsze”. Mocne słowa, ale po samej grafice widać nawiązania do dawnych czasów i kultowych wtedy (i nawet dziś) wyścigów. 80’s Overdrive celuje na niedocenianego w naszym kraju 3DS-a, a o powody wyboru tej platformy zapytałem Krzysztofa Malinskiego z Insane Code.

„Po prostu lubimy tę konsolkę. 3DS jest fajnym sprzętem o dużych możliwościach. Szkoda jedynie, że jest tak bardzo mało popularna w Polsce. Chcemy także wykorzystać nasze doświadczenie na tej platformie zdobyte przy wykonywaniu wielu innych projektów. Inne platformy – będą 🙂 Powiemy więcej w niedługim czasie.”

80's Overdrive

A skąd pomysł na retro pixelowe wyścigi, co Was inspirowało przy tym pomyśle i jego realizacji?

„Graliśmy kiedyś z kolegą w gry z gatunku ścigałek 2D (Outrun, Lotus 3, Jaguar XJ220…). Oczywiście Outrun był na pierwszym miejscu. Chwilę pograliśmy ponownie i okazało się, że co by nie mówić, gra wciąga, ma bardzo fajny gameplay, ale się postarzała (szczególnie pod kątem technologii). Co więcej, niewielu zdaje sobie sprawę, że w stare gry niekoniecznie chce się grać, chce się grać we wspomnienia o tych grach. Postanowiliśmy zatem uwspółcześnić i dopracować trochę klasyczne ścigałki, żeby były tym w co chce się grać, a nie tym w co chciało się grać. Mamy zatem więcej kolorów, brak ograniczeń co do ilości obiektów na ekranie, itd. Oczywiście bez robienia kolejnej części Need For Speeda, tyle, że w 2D. Co do innych inspiracji… lata 80, muzyka retrowave, film Kung Fury, stare filmy akcji.” – wyjaśnia Krzysztof Malinski.

Nie będę ukrywał, że studio Insane Code nie jest mi dobrze znane, nie mówiąc już o naszych Czytelnikach. Skąd się wzięliście i jakie macie doświadczenie?

„Studio to za dużo powiedziane. Jest to logo, pod którym kryje się kilka osób i kilka projektów, o których za jakiś czas :). Każdy z nas ma różne umiejętności, które zgrabnie łączymy. Czemu ta firma a nie inna? IC ma już trochę kontaktów i licencji, które warto po prostu wykorzystać. Jako team, na koncie mamy kilkanaście tytułów na 3DS, kilka na DSi, mobile, Wii, PC itd.”

80’s Overdrive pojawi się późną jesienią tego roku. W zamiarach twórców ze studia Insane Code jest 6 samochodów, a jeśli czas pozwoli to więcej. Co ciekawe, gra będzie zawierać edytor tras, więc będzie ich nieskończenie wiele, ale wszystkie będą działać w ramach 8 przygotowanych stylów.

 

Comments

comments