To, że produkcja CD Projekt RED biła kolejne rekordy, już się przyzwyczailiśmy. Ale to, że kolejny i to jeden z najważniejszych, pobije blisko 4 lata po premierze? Dzięki graczom Wiedźmin 3: Dziki Gon właśnie został najwyżej ocenianą grą na świecie w serwisie Metacritic.

19 maja 2015 roku rozkład sił w gatunku RPG i grach w ogóle został bezpowrotnie zmieniony. Ruszyła lawina, która po drodze zmiażdżyła wszystkich. Wiedźmin 3: Dziki Gon zgarnął najwięcej tytułów „Gry Roku” nie tylko w 2015 r., ale w całej historii branży. Wraz z dodatkami Krew i Wino oraz Serca z kamienia zdominował rankingi Steama, a czytelnicy Game Informera wybrali go najlepszą grą w historii. W żadnej dziedzinie kultury polskie dzieło nie osiągnęło tak wiele.

W 2016 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon stał się najwyżej ocenianą grą na PC według graczy w serwisie Metacritic. Z oceną 9.3/10 zajmował pierwsze miejsce ex aequo z kilkoma innymi mega hitami, m.in. Heroes of Might and Magic III, Counter-Strike, Portal czy The Orange Box. No i teraz, blisko 4 lata po premierze, osiągnął to, o czym inni mogą pomarzyć.

Według graczy, Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najlepszą grą na PC (9.4/10), na PlayStation 4 (9.2/10), na Xboksie One (9.2/10) i tym samym najwyżej ocenianą grą w historii na wszystkich platformach. Co więcej, w tym ostatnim zestawieniu pojawia się cztery razy w czołowej szóstce. Wielkie hity, w tym także te od Naughty Dog, Rockstara, Sony, Capcomu, Nintendo, Valve, [tu wstaw dowolna nazwę studia, jakie przyjdzie ci do głowy], mogą tylko pomarzyć o takiej miłości graczy. A na koniec przypomnę tylko, że według moich bardzo szacunkowych wyliczeń, będących tak naprawdę w żaden sposób niepotwierdzoną ciekawostką, w Wiedźmina 3: Dziki Gon zagrało 25 milionów osób.

Comments

comments