Kilka miesięcy temu pisałem, że Wiedźmin 3 Dziki Gon stał się najbardziej utytułowaną grą w historii wszechświata. Teraz został także najwyżej ocenianą grą na PC.

Chodzi konkretnie o oceny użytkowników portalu Metacritic – stronki agregującej noty z całego świata. I nie chodzi o cyferki od skorumpowanych, przekupnych, nie znających się na rzeczy dziennikarzy ;), a o zwykłych pecetowych graczy. Aktualnie Wiedźmin 3: Dziki Gon dobił do oceny 9.3 na 10 i dołączył do wyjątkowego grona gier, mających na koncie podobne osiągnięcie. Chodzi o takie hity jak m.in. Heroes of Might and Magic III, Deus Ex, Counter-Strike, Portal czy The Orange Box.

Zacne grono, ale CD Projekt RED w pełni na to zasłużył. Masa dodatków, dwa olbrzymie DLC, normalna polityka wydawnicza, bogate wersje pudełkowe, kilka udanych akcji promocyjno-marketingowych i otwartość do społeczności. Gracze to doceniają. Ocenami i portfelem. Jeśli więc jakimś cudem nie masz Wiedźmina 3: Dziki Gon na półce, proponuje już nabyć Wiedźmin 3: GOTY.

Źródło: The Street Times

Comments

comments