Gra ALICE VR dedykowana wirtualnej rzeczywistości ostro walczy na Steam Greenlight, a może mieć na to wpływ dość zaskakująca informacja.

ALICE VR to gra sci-fi, luźno inspirowana mechaniką Alicji w Krainie Czarów. Tytuł ten jest zaszufladkowany jako gra eksploracyjna czy też „Walking Simulator” – etykieta ta na Steamie przyczepiona jest także do Zaginięcia Ethana Cartera czy Layers of Fear. Chodzi przede wszystkim o chodzenie i używanie znalezionych rzeczy. Ale olać etykiety.

Początkowo tytuł ten był dedykowany okularom Oculus Rift, ale w rozmowie z Pawłem Gajdą, Project Managerem z gliwickiego Carbon Studio zapytałem wprost: czy zwykli, szarzy posiadacze pecetów mają szansę pobawić się ALICE VR?

No i padła zaskakująca odpowiedź:

„W Alice VR będzie można zagrać nie posiadając okularów Oculus Rift. Chcemy, by ta gra nie była ekskluzywna dla Oculusa”

Tadam! Okazuje się, że Alicja tworzona jest w dwóch wersjach – dla posiadaczy OR oraz dla takich blachar jak ja, którzy nie posiadają drogiej zabawki jaką jest niewątpliwie Oculus Rift. W takim wypadku tym bardziej oczekuje kwietnia tego roku, kiedy to planowana jest premiera ALICE VR. Będzie krótko, ale jak zapowiadają twórcy – intensywnie.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.