This War of Mine to wielki hit warszawskiego studia 11 bit i jakoś nie dziwi mnie fakt, że konsolowa wersja osiągnęła sukces jeszcze przed premierą.

This War of Mine: The Little Ones w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One wylądowało na sklepowych półkach 29 stycznia. Tego samego dnia Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios, w wydanym oświadczeniu poinformował:

„Sprzedaż pre-orderów przekroczyła nasze oczekiwania jak również szacunki przygotowane przez Deep Silver. […] Przychody z przedsprzedaży >TWoM:TLO< już pokryły nasze wydatki na stworzenie gry”.

Zważywszy na fakt, że konsolowe This War of Mine kosztowało „kilkaset tysięcy złotych”, nie jest to zaskoczeniem.  Pozostaje pytanie jak będzie się sprzedawać po premierze. Studio chce też wypuścić dodatek do pecetowej odsłony TWOM, rozbudowującego grę o elementy z This War of Mine: The Little Ones.

„Od strony technicznej jesteśmy gotowi, żeby takie DLC wypuścić bardzo szybko. Szczegóły musimy jednak ustalić z naszym partnerem” – dodaje prezes 11 bit studios.

Teraz czekam na szczegóły ich kolejnych projektów, zwłaszcza intrygującego Industrial – to tytuł roboczy, który owiany jest dużą dawką tajemniczości.

Comments

comments