Unnamed to nowa przygodówka Marcina Siwka, która w marcu wyjdzie na konsolę… Atari Lynx.

W 2018 roku na ten podobno zapomniany sprzęt trafiła gra Unseen tego samego autora, której zawartość pudełkową już prezentowałem. Minęły dwa lata z okładem i w marcu przygodówka Unnamed trafi do sprzedaży. Oczywiście jedyna możliwość, to wydanie pudełkowe.

A czym jest najnowsza produkcja Marcina Siwka? Zapytałem bezpośrednio twórcy.

Unnamed to gra przygodowa typu puzzle adventure, osadzona w klimacie delikatnego thrillera. Gra zachowana jest w stylu końca lat 80., zarówno pod względem audiowizualnym, jak i samym wydaniem pudełkowym, które nawiązuje do gier wydawanych na Lynxa w dniu jego premiery. Gracz budzi się leżąc na trawie w zamkniętej przestrzeni. Podobnie jak w mojej poprzedniej grze – Unseen, nie wie kim jest, jak się tu znalazł, ani dokąd ma iść. Nie wie co to za miejsce oraz co kryje się za kolejnymi drzwiami. Zadaniem gracza jest odnalezienie drogi wyjścia oraz znalezienie wszystkich odpowiedzi. Na swojej drodze trafi na wiele zagadek, które będzie musiał rozwiązać aby przedostać się przez zawiły labirynt pomieszczeń.

Za wydanie gry odpowiada Songbird Productions i już w lutym ruszą zamówienia przedpremierowe na pudełkowe wydanie Unnamed na Atari Lynx. Wysyłka jest planowana na marzec 2021, a wydanych zostanie tylko 250 sztuk. [AKTUALIZACJA – już ruszyły, zamawiać możecie tutaj].

Comments

comments