W październiku prezentowałem Wam dwie gry Marcina Siwka, który idąc pod prąd z trendami, postanowił zrobić dwie produkcje na zapomnianą nawet większość graczy konsolę Atari Lynx. Jedna z nich została wydana w pudełku.

Wersję fizyczną tekstowej przygodówki Unseen w liczbie 100 kopii sprzedaje niemiecki sklep Luchs Soft i można ją kupić za 41,99 euro, czyli około 180 zł plus koszty przesyłki. Niewiele większe od gier na PlayStation Vitę pudełko trafiło do mnie bez problemu, ale zaskoczyła mnie jego zawartość. Dlaczego? Na stronie wydawcy nie było żadnej informacji, co znajduje się w środku.

Specjalnie zaprojektowane do gier na Atari Lynx pudełko ma w środku odpowiednie kartony, dzięki czemu zawartość nie przemieszcza się i nie ma ryzyka uszkodzenia. Nie wiem, czy to standard od lat, czy niemiecka myśl techniczna, ważne, że działa. A w środku znajduje się kartridż z grą i naklejką z tytułem, olbrzymi plakat, będący tak naprawdę grafiką z przedniej części pudełka, instrukcja licząca aż cztery strony i metalowa przypinka.

„Najlepsze” jest w tym to, że prawdopodobnie nigdy w Unseen nie zagram. Nie posiadam konsoli Atari Lynx, nie planuję jej zakupu, a gra stanowi element mojej kolekcji pudełkowych wydań polskich gier.

Comments

comments