Warszawskie studio Telehorse dzisiaj jeszcze nie jest najbardziej znane, ale dzięki najnowszym inwestycjom niedługo może to się zmienić.

Wczoraj pojawił się oficjalny komunikat, wg którego w studio Telehorse zainwestował fundusz inwestycyjny Erne Venture. Jest to fundusz typu venture capital inwestujący krótko i średnioterminowo. Kwota umowy wyniosła 300 tysięcy złotych.

Na tym jednak nie mają się zakończyć inwestycje w Telehorse. W ciągu najbliższego roku Erne Venture i jego podmioty powiązane mają wpompować kolejnych 450 tysięcy złotych w studio. Zostanie ono również przekształcone w spółkę akcyjną i zadebiutuje na giełdzie.

Czym jest ekipa Telehorse?

Do tej pory studio wydało jedną grę i jest nią mobilny Steampunker. Obecnie trwają prace nad kolejnymi projektami – Steamkraft, Steamburg oraz SteamTransatlantic. Nie trudno się domyślić, że studio specjalizuje się w grach w steampunkowym świecie. Według najnowszych planów do końca 2018 roku na rynek ma trafić pięć gier autorstwa warszawskiej ekipy.

Nowym inwestorem studia jest fundusz Erne Venture, która ma dosyć spore doświadczenie w finansowaniu studiów deweloperskich w Polsce. Obecnie w swoim portfolio ma udziały w Hackleberry Games oraz Fat Dog Games. W przeszłości fundusz posiadał udziały w The Farm 51.

Na koniec warto przypomnieć ciekawą historię, o której swego czasu pisał Michał. Telehorse początkowo planowało wydać Steamurg pod nazwą Steamville. Studio zostało jednak zmuszone do zmiany nazwy ze względu na zastrzeżenie słowa „ville” przez Zynge. Mała ekipa z Polski nie była w stanie wygrać z korporacyjną machiną.

Comments

comments