Steamburg to gra puzzle adventure z elementami narracyjnymi, którą zachwycaliśmy się rok temu na PC. Studio Telehorse ogłosiło, że wielokrotnie nagradzana produkcja trafi na Switcha.

Jest to gra, która swego czasu obiła się szerokim echem w świecie, ze względu na konflikt z mega bogatą korporacją Zynga. A poszło o tytuł, bo korpo przywłaszczyło sobie słowo „ville”, które występowało w nazwie Steamville. Polecam tekst, który temu poświęciłem, a finalnie gra dostała tytuł Steamburg.

Studio Telehorse ogłosiło właśnie, że Steamburg w pierwszym kwartale przyszłego roku trafi na Switcha. Portem i wydaniem jej na platformie Nintendo zajmie się poznańskie studio Monster Couch. Możecie ich kojarzyć z wydanego w maju tego roku przyjemnego beat’em upa Die for Valhalla! (PC, PS4, Switch, XOne). Będzie to drugi port wykonany przez to studio, bo pod koniec ubiegłego roku przenieśli grę 60 Seconds! na Switcha.

Bohaterem gry Steamburg jest profesor Vincent Cornelius Moore, walczy z robotami, które zaatakowały miasto Steamburg. Przy okazji szuka też swojej ukochanej, która w tym czasie znajdowała się w metropolii. Poprzez ciekawą mechanikę musi poruszać się po ulicach miasta i dezaktywować napastników. Naukowiec ma do dyspozycji m.in. elektrobomby i cewki Tesli.

Comments

comments