Dla 11 bit Studios sprzedaż GameRepublic to całkiem niezła okazja do otarcia łez po zamknięciu nierentownej platformy. Dzięki temu spółka może chociaż częściowo obniżyć straty po nieudanej inwestycji.

O tym, że sprzedaż GamesRepublic jest możliwa pisałem w lutym. Teraz wreszcie poznaliśmy szczegóły. 11 bit Studios za zamkniętą platformę zainkasowało 450 tysięcy złotych. Kwota może nie jest duża, ale pamiętajmy że mówimy o nierentownym sklepie, który wraz z początkiem tego roku został zamknięty. Dodatkowo warszawskie studio poinformowało, że transakcja obejmowała również sprzedaż i przedsprzedaż gier z portfolio 11 bit. Ta część umowy jest warta kolejnych 300 tysięcy złotych.

GamesRepublic trafiło w ręce zarejestrowanej na Cyprze firmy Lousva Trading Limited. Nie pytajcie mnie o szczegóły na jej temat. Niestety nic nie udało mi się znaleźć oprócz informacji, że spółka istnieje od 2014 roku. Jej cele i ambicje to jednak kwestia drugorzędna dla 11 bit Studios. W raporcie warszawskiego dewelopera czytamy, że umowa została już opłacona. Studio na brak kasy nie może narzekać, ale dodatkowe 0,75 mln zł na pewno się przyda.

Comments

comments