7 stycznia na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter wystartowała zbiórka na grę Bug Academy studia Igrek Games. Kampania udana, bo zakończona sukcesem.

Nie jest to jakieś wielkie dokonanie, bo najniższy próg wynosił 10 000 dolarów kanadyjskich, czyli około 29 tys. zł. Kwota niewielka, ale nie od dziś wiadomo, że PlayWay – który w tym przypadku wspiera PR-owo spółkę Ultimate Games – traktuje Kickstartera jako formę promocji, a nie faktyczne zbieranie funduszy na grę. Zbiórka zakończyła się kwotą niewiele wyższą od minimum – dokładnie 10 378 dolarów kanadyjskich, a produkcję wsparło 180 osób.

Bug Academy elbląskiego studia Igrek Games to prosta gra zręcznościowa o szkole dla owadów. W grze kierujemy rojem, a latające szkodniki uczą się, by być szybszymi, silniejszymi i mądrzejszymi. Lekcje i ćwiczenia polegają na wykonywaniu zadań, od pilnowania zwierząt na pastwiskach, przez dostarczanie przesyłek, przeprowadzki, walkę z pożarami, budowę mostów czy… lekcje muzyczne. Do dyspozycji jest szereg owadów z ich unikalnymi właściwościami. Muchy mogą dźwigać, świetliki świecić, a pszczoły budować.

Bug Academy wyjdzie na PC prawdopodobnie pod koniec tego roku, bo na Kickstarterze dostarczenie nagród jest planowane na grudzień 2019. Zainteresowani mogą śledzić produkcję na Steamie.

Przypomnę tylko, że wydawca Ultimate Games planuje serię kampanii na Kickstarterze. W kolejce czekają jeszcze symulator połowu krabów Deadliest Catch: The Game studia Moonlit oraz symulator drwala – WoodZone od DeSand Studio.

Comments

comments