Spółka Ultimate Games nie zwalnia tempa. Portfolio wydawnicze ciągle się rozrasta, a plany obejmują także promocję na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter.

Na tym polu mają już pierwsze doświadczenie, bo w roku 2017 wystartowali ze zbiórką na grę Ultimate Fishing Simulator. Wtedy osiągnęli sukces, ale próg był bardzo niski i wynosił jedynie 10 tysięcy dolarów kanadyjskich. Finalnie 481 osób wpłaciło 12 405 CAD, czyli około 35 420 zł (1 CAD = 2,85zł).

Spółka podjęła decyzję, że na Kickstarterze pojawią się aż trzy produkcje z ich portfolio wydawniczego. Pierwszą ma być wesoła gra o owadach Bug Academy studia Igrek Games, a kampania ma ruszyć 7 stycznia 2019 r. W dalszej kolejności na portal finansowania społecznościowego ma trafić symulator połowu krabów Deadliest Catch: The Game studia Moonlit oraz symulator drwala – WoodZone od DeSand Studio.

Ultimate Games przeprowadzi kampanie we współpracy ze spółką PlayWay, która ma spore doświadczenie ze zbiórkami na Kickstarterze. Na koncie mają 18 kampanii, z czego tylko trzy nie zakończyły się sukcesem. Fakt, że wiele z nich miało bardzo niski próg oznaczający powodzenie zbiórki. Można to traktować bardziej jako formę promocji i pozyskania graczy zapisujących grę w liście życzeń na Steamie. W końcu za 35 000 złotych interesującej produkcji wyprodukować się raczej nie da.

Comments

comments