Coś w tym musi być, że często rodzime studia jako drugą platformę do sprzedaży swoich gier wybierają Switcha. Czasami też jest to efekt propozycji wydawcy, w tym wypadku Forever Entertainment.

Wydanie Surfingers i Risky Rescue studia Digital Melody, jest kontynuacją jak widać zadowalającej obie strony współpracy. W lipcu pisałem o ich wspólnej inwazji na Switcha, teraz doszły kolejne gry z ich portfolio. Obie produkcje to proste zręcznościówki, które swoje triumfy przeżywały głównie na mobilkach, choć trafiły także na PC. W przypadku Surfingers głównym bohaterem jest surfer, a w Risky Rescue helikopter. W skrócie: banalne sterowanie i masa zabawy. Obie gry trafią na Switcha w pierwszym kwartale przyszłego roku. Konsolowe porty powstają wspólnymi siłami Digital Melody i FE.

Trzecią produkcją, która za sprawą Forever Entertainment pojawi się na platformie Nintendo, jest WoodZone. Gra DeSand Studio jest symulatorem drwala. Ale nie takim, co tylko siekierą wycina las i po pijaku wraca do domu. Tutaj można rozwijać własną firmę lub zaczynając od najniższego stanowiska wspinać się po szczeblach korpo-kariery. Do tego gra wygląda bardzo przyjemnie. Woodzone będzie miał premierę 16 maja 2019 roku, ale tylko na PC, a wyda ją Ultimate Games. Wersja na Switcha planowana jest na przełom 2 i 3 kwartału przyszłego roku, a zostanie przeportowana i wydana przy współpracy z Forever Entertainment. Ciekawe czy trafi na inne konsole.

Wystarczy rzut oka na nasze newsy, by dostrzec, że Forever Entertainment specjalizuje się w wydawaniu gier na Switcha. I dobrze, bo polskich gier nigdy za wiele, ale jak widać, musi się to opłacać. A poniżej możecie zobaczyć trailery wspomnianych trzech gier.

Comments

comments