Digital Melody z Grodziska Mazowieckiego kojarzone jest głównie z Timbermana i gier mobilnych. Ale za niedługo może się to zmienić za sprawą Switcha.

By było jasne, Digital Melody celuje w proste w obsłudze gry, które potrafią mocno uzależnić. Timbermana katowałem godzinami – jak dziesiątki milionów graczy na całym świecie. Fantastyczne Soccer Hit mój syn ogrywa codziennie – zdobył w grze wszystko, po czym zainstalował ponownie, by móc grać od nowa z wyzerowanymi statystykami. A to coś znaczy.

Dotychczas na konsoli Nintendo mogliście zagrać jedynie w ich Timberman VS. Jednak dzięki umowie z wydawcą Forever Entertainment, do końca roku liczba ta może się zwiększyć do 7. Wszystkie są już dostępne na urządzeniach mobilnych, za to teraz zadebiutują na konsolach.

Wiele miesięcy temu pisałem, że na Switcha trafią zręcznościówki Digital Melody: Fly O’Clock i Find The Balance. Pierwsza jest już dostępna na PC, druga dopiero będzie, a portowaniem na obie platformy zajmuje się łódzkie studio Wastelands Interactive. Za to warszawskie Crunching Koalas przenosi na PC, PlayStation 4 i Switcha świetne zręcznościowe Timber Tennis: Versus. Ile ja w to grałem na mobilkach, to nie wspomnę. Na ostatnim Digital Dragons pokonałem też w bratobójczym pojedynku mojego redakcyjnego kolegę Kubę. Woziłem się z tym przez kilka godzin.

Teraz dowiedziałem się, że na Switcha trafi także wydany w maju na mobilkach Diggerman oraz mający premierę pod koniec czerwca na Android/iOS – Grab Lab. Obie portuje Forever Entertainment – tak samo jak Fly O’Clock. By mieć komplet, trzeba do tego dorzucić Hardway Party, które za sprawą łódzkiego studia Wastelands Interactive pojawi się także na PC. Uffff, sporo tego.

16 sierpnia na Androidzie i iOS zadebiutuje pamięciowy endless Guess Face. I wcale się nie zdziwię, jak za jakiś czas dowiemy się, że gra pojawi się także na Switchu. A przecież w mobilnym portfolio Digital Melody ma także tegoroczną premierę Runventure, do tego Timber West, Surfingers, Masky… Większość z nich zdobyła sporą popularność na urządzeniach przenośnych.

Tak, wiem, właściciele mobilek przeglądających tego newsa zabiją mnie za 7 trailerów 😉

Comments

comments