To, że studio SimFabric pracuje nad Farm&Fix 2020, wiedzieliśmy od dawna. Nowością jest zapowiedziana przez Cenegę pudełkowa wersja, która w Polsce wyjdzie pod tytułem Polska Farma 2020.

Nie wiadomo kiedy dokładnie Farm&Fix 2020 pojawi się na sklepowych półkach. Karta gry na Steamie pokazuje tylko rok 2019, ale jak udało mi się ustalić, musimy się nastawiać na drugą połowę tego roku. Jedyne co wiadomo, to że pudełkowe wydanie będzie mieć zawartość dodatkową, ale szczegóły Cenega poda w późniejszym terminie. Warto też wspomnieć, że Farm&Fix 2020 trafi tez na konsole PlayStation 4, Switch i Xboksa One, ale stanie się to dopiero w roku 2020. Za wszystkie edycje odpowiada studio SimFabric.

Farm&Fix 2020 to przedstawiciel bardzo dużej rodziny symulatorów, lecz wprowadza sporo nowości. Uprawianie ziemi, zbieranie plonów i ich sprzedaż – standard. Specjalistyczne maszyny, zmienne warunki pogodowe, różnorodne uprawy – czyli to co być powinno. Ale tu dochodzi coś nowego, możliwość kupowania zniszczonych gospodarstw i przywracania ich do świetności. Można wtedy uprawiać na nich plony lub z zyskiem odsprzedać. Twórcy wprowadzą też awaryjność maszyn, które – jak to w życiu – się psują. Gracz będzie musiał je serwisować i naprawiać, a do dyspozycji będą tysiące części. Co więcej, będzie można kupić używany pojazd i poprzez odpowiednie działania przywrócić do stanu bliskiego nowości. Podobnie będzie można postępować ze zdewastowanymi budynkami.

Jak widać Farm&Fix 2020 łączy w sobie kilka gatunków, od symulatora rolnika, poprzez renowatora, po mechanika. Niestety musicie jeszcze trochę poczekać, a w między czasie można grę dodać do listy życzeń na Steamie.

Comments

comments