W ubiegłym roku ekipa Pixelated Milk uzbierała na Kickstarterze 90 tysięcy zielonych prezydentów na dokończenie jRPG Regalia: Of Men And Monarchs. Dzięki temu gra pojawi się na PC, PlayStation 4 i PlayStation Vicie, ale to chyba nie koniec platform docelowych dla tej produkcji.

Co prawda twórcy mają lekkie opóźnienie czasowe jeśli chodzi o development, ale nie wpływa to na fakt, że Regalia: Of Men And Monarchs jest oczekiwanym taktycznym jRPG. W rozmowie z twórcami podczas zakończonego właśnie Pixel Heaven dowiedziałem się ciekawych rzeczy. Raz, że grę wyda nowy projekt cdp.pl – Klabater, czyli wydawca obejmujący dystrybucją cały świat. Dwa, że produkcja najprawdopodobniej trafi też na 3DS-a.

Skąd pomysł na wydanie gry na przenośną maszynkę Nintendo? Popularność gatunku jRPG w Japonii i ponad 58 milionów posiadaczy sprzętu na całym świecie, z czego 21 mln w samym Kraju Kwitnącej Wiśni.

Rynek japoński nie jest łatwy, bo zaistnieli tam tylko nieliczni zagraniczni twórcy. Co prawd Regalia: Of Men And Monarchs pojawi się na lubiane przez mieszkańców KKW maszynki Sony, ale to w 3DS-ie tkwi siła. Czy się uda? Czas pokaże.

Comments

comments