O dobrym debiucie Uboat już pisaliśmy. Teraz znamy konkretne liczby dot. sprzedaży.

88 tysięcy kopii – tyle wynosi liczba sprzedanych egzemplarzy symulatora łodzi podwodnej Uboat. Dotyczy to dystrybucji cyfrowej i pudełkowej. Nic dziwnego, że koszty produkcji (warto wspomnieć, że dosyć skromne) zwróciły się w godzinę. Pamiętajmy, że gra kosztuje ponad 100 złotych, a więc łatwo policzyć jak duże są przychody ze sprzedaży. Jak na wczesny dostęp wygląda to na niezwykle duży sukces.

PlayWay poinformował również jak sprzedaje się inna niedawna wydana gra. Stworzone na licencji Discovery Diesel Brothers znalazło 13 500 nabywców. W przypadku produkcji ekipy Code Horizon trzeba jeszcze uwzględnić czas – gra zadebiutowała w piątek wieczorem, a opisane w tym tekście dane pochodzą z wczorajszego dnia. Chociaż Diesel Brothers ma nieco słabsze recenzje użytkowników i niższą cenę, sukces komercyjny również jest pewny.

Na koniec Thief Simulator, którego najnowsze również dane zostały podane. Gra do tej pory znalazła 250 tysięcy nabywców (tylko PC). Za dwa dni premiera na Switchu, a więc wynik na pewno znacząco wzrośnie.

Comments

comments