Wydana w 1996 roku strategia miała otrzymać nową, odświeżoną edycję. Niestety Polanie w wersji HD prawdopodobnie nigdy nie powstaną.

Autorem gry jest Mirosław Dymek, były prezes Reality Pump. To również on miał stać za remakiem. Aktualnie tworzy gry pod szyldem Home Net Games. Niestety projekt został wstrzymany i niewiele wskazuje na to, aby studio kiedykolwiek miało do niego wrócić. Powód? Ekipa w pewnym momencie uznała, że sama nie wiem co z tym tematem zrobić.

Jak zdradza Łukasz Malik z Home Net Games portalowi Gry-Online, studio zastanawiało się czy tworzyć remake czy duchowego następcę. To dosyć logiczna sytuacja. Polanie zostali wydani w 1996 roku, od tego czasu wiele się w gatunku RTS zmieniło. Nic więc dziwnego, że studio chciało zrobić nieco więcej niż tylko poprawić oprawę wizualną. Wtedy jednak pojawia się problem – jak daleko pójść ze zmianami w mechanice i kiedy z mniejszego projektu (remake) robi się coś znacznie większego (nowa gra).

Ostatecznie studio zdecydowało o zawieszeniu prac. Nie był to jednak czas w pełni stracony – przy okazji powstał prototyp nowej strategii, która być może zostanie zrealizowana. Na razie jednak projekt jest na zbyt wczesnym etapie produkcji, aby studio zdradziło jakiekolwiek konkrety.

Screen na samej górze tekstu przedstawia grafikę koncepcyjną z zawieszonego projektu (via Gry-Online).

Comments

comments