W roku 2015 na automatach zadebiutował Timberman studia Digital Melody. Kaliska spółka Magic Play postanowiła iść za ciosem i wypuściła kolejne urządzenia z polskimi grami na pokładzie.

Polski producent i wydawca to lider naszego rynku, który śmiało poczyna sobie też w Europie i za wielkim oceanem. Jest dystrybutorem automatów i flipperów takich firm jak m.in. SEGA, Bandai Namco czy Stern. W ofercie mają różnego rodzaju urządzenia z licencjami takich marek jak Star Wars, Star Trek, Pac-Man, Aliens, Batman, Angry Birds, Jurassic Park, Moto GP, Mario & Sonic. Czyli górna półka. Zresztą można było zobaczyć ich asortyment podczas ostatnich targów PGA.

W ich ofercie pojawiają się też polskie gry, a dokładniej automaty biletowe z odpowiednio przerobionymi produkcjami. Jest wspomniany Timberman i Fly O’Clock studia Digital Melody, a ostatnio weszły do oferty kolejne dwa. Mowa tu o Drifty Chase ekipy Crimson Pine Games i Car Mechanic Flipper od Pixel Flipper. Grałem w obie te gry – na mobilce oraz pececie, ale automaty to zupełnie inna bajka. Ekrany 42 i 50 cali, masa kolorów, a wszystko świeci niczym pożar w fabryce fajerwerków. No i prostota obsługi, bo pamiętajmy, że ma być łatwo, wciągająco i przyjemnie.

Niestety wątpię by można było je spotkać w Polsce, automaty biletowe są popularne zwłaszcza za oceanem. Wygrywasz X papierków i z wypchanymi kieszeniami idziesz wymienić je na nagrody. Jestem ciekaw czy zobaczymy inne polskie produkcje, bo kilka tytułów – zwłaszcza mobilnych, śmiało by się tego nadawało.

Comments

comments