Miałem przyjemność testować Ancestors gliwickiego studia Destructive Creations na Gamescomie. Lubicie RTS-y? No to rozsiądźcie się wygodnie.

Tak, Ancestors jest przyjemnym i brutalnym RTS-em, choć płonący kościół nie każdemu się spodoba. Ja z Tomkiem Gopem – z którym ogrywałem demo – nie mieliśmy tego problemu W końcu to tylko gra. Za to kamera przenosząca gracza w środek walki, jest jak najbardziej miło widziana. Jest krwawo, gra ma sporo możliwości, ale ja nie o tym.

Jak zapewne wiecie, a jak nie to przypomnę, Ancestors ma pojawić się na PC i Xboksie One. Ale „dopiero” w 2018 roku. I był koniec tematu. Jednak w rozmowie z twórcami padła jasna deklaracja, że zespół skupia się na aktualnych platformach i jak sprzedaż pójdzie po ich myśli, to gra wyląduje na PlayStation 4.

Co prawda takie rozwiązanie podpowiada logika, ale nie każde studio się na to decyduje. A o krwawej i brutalnej grze na Switcha raczej zapomnijcie. A, bym zapomniał. Dostaniemy od nich gamescomowy gameplay, ale to po targach. Na łzy żalu przypominam trailer. Fajny jest.

Comments

comments