1 kwietnia to dzień heheszków, żarcików i wielkich zapowiedzi. Świat podążył swoją drogą – tak, był Half-Life 3 – a my sprawdziliśmy, co przygotowali nasi rodzimi twórcy i nie tylko.

Studio Plastic, twórcy wspaniałego Bound, zapowiedzieli wydanie DLC. I to nie byle jakie! Chodzi o „Kratos’ Reminiscence”, czyli dodatek, dzięki któremu w wir baletu rzuci się sam Kratos, pogromca bogów i główny bohater serii God of War. EDIT: Niestety studio usunęło Tweeta z filmem, by ktoś nie wziął go na serio. Szkoda. Zostaje nam tylko zdjęcie, które zrobiłem 1 kwietnia.

Analitycy Rynku Konsumenckiego i Dywizja Wzrostu Dochodu w CD Projekt RED ogłosili wypuszczenie nowej, unikalnej, ekskluzywnie limitowanej figurki Geralta z Rivii.

„Pracowaliśmy z czołowymi konsultantami z zakresu analizy nastrojów użytkowników, aby precyzyjnie określić oczekiwania klientów i wskazać konkretne możliwości podniesienia kwartalnych wskaźników przychodów”, powiedział Giev Monei, Dyrektor ds. Płatnych DLC.

Szokującą świat informację opublikował też szalony naukowiec branży gier – Mikołaj Kamiński, znany bardziej jako SOS Sosowski. Też niezależny twórca postanowił porzucić swoją dotychczasową karierę indyka i dołączył do bydgoskiego Vivid Games.

Robot Gentelman, znani z gry 60 Seconds! także nie pieścili się w tańcu.

„To była naprawdę trudna decyzja, ale stało się. Postanowiliśmy zmienić tytuł  60 Seconds! na 1 Minute! Dlaczego? Ponieważ daje to lepsze doświadczenie, mając dokładnie 1 minutę zamiast 60 sekund pozostawionych na nuklearne uderzenie. Zbieraj materiały i pozostańcie w kryjówce. Staraj się szybko – masz tylko 1 minutę!” – napisali na swoim Facebooku.

Anshar Studios przedstawiło redesign swojej kosmicznej gry akcji Detached. VR-owa przygoda przeniesie nas w styl lat 80. Wiecie, neony, lasery i te klimaty.

Book of Demons studia Thing Trunk uległo odwróceniu.

„Zawsze szukamy nowych sposobów opowiadania dobrze znanych historii. Teraz nadszedł czas na ARPG z punktu widzenia Szkieletu!” – napisali na Facebooku.

Artifex Mundi ogłosiło nową grę Jalapeno’s Quest The Cave of Insanity. Przypomnę tylko, że Jalapeno zaliczana jest do grupy ostrych papryk chili. Tytuł gry jest więc co najmniej dwuznaczny…

Za to studio MH Games postanowiło zmienić nazwę i pracować nad największą grą MMO w historii świata.

Spodobał mi się też żart dystrybutora gier CDPlus, którzy zapowiedzieli rewelacyjne wydanie Gothic Anthology HD Remastered.

„W nowym wydaniu znajdziecie wszystkie części serii Gothic dostosowane do rozdzielczości 4K. Dodatkowo pakiet zawiera:
– Figurkę Bezimiennego z przyciskiem wyzwalającym dźwięk „Pokaż mi swoje towary.” (20 cm wysokości)
– Pluszową przytulankę Cieniostwora
– Zawieszkę z logiem Gothic
– 3 pocztówki z motywami z gry
– Drewniane pudełko na wszystkie części gry
– A także dostęp do zamkniętej bety Gothic 5 (do wykorzystania, gdy gra zostanie ogłoszona)!”

 

A w skali całego kraju nagrodę główną – prócz studia Plastic (dlaczego usunęliście film! <smuteczek>) – zgarnia kanał telewizyjny Paramount Channel Polska. Przez CAŁY dzień 1 kwietnia grali film „Dzień Świstaka” z Billem Murray’em. No mistrzostwo.

PS. Jeśli widzieliście coś, co przeoczyłem, dajcie znać w komentarzach to uzupełnię tekst. No i polecam ubiegłoroczne podsumowanie Prima Aprilis, tez sporo się działo.

Comments

comments