Niestety tym razem na Warsaw Games Week się nie wybieram, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by poinformować Was co tam polskiego w trawie piszczy.

W dniach 13-16 października w Hali Expo XXI w Warszawie atrakcji dla graczy będzie od groma, ale nas tak naprawdę interesują przede wszystkim gry naszych rodzimych twórców. Co prawda to nie skala PGA, ale jakiś „kącik polski” jednak będzie. Jeśli wybieracie się do Warszawy, to do sprawdzenie będzie 13 gier.

Na stoisku Sony będzie można przetestować świetne Bound studia Plastic, w wersji dedykowanej wirtualnej rzeczywistości. W sumie nie ma sie co dziwić, bo 13 października będzie zarówno premiera gry jak i urządzenia PlayStation VR.

Na miejscu powstanie też Strefa Gier Niezależnych GamesRepublic.com. Na niej pixelartowe Beat Cop warszawskiego studia Pixel Crow, „polskie Pulp Fiction” Serial Cleaner od iFun4All, futurystyczno-mitologiczna zręcznościówka Lichtspeer od ekipy Lichthund i steampunkowy Steampunker od warszawskiego Telehorse.

CD Projekt RED zaprezentuje Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, w którą będzie można zagrać jeszcze przed zamkniętą betą. CI Games pokaże nową grywalną misję Sniper: Ghost Warrior 3, a Techland zaprasza na totalną rzeź w Shadow Warrior 2 warszawskiego studia Flying Wild Hog.

Na stoisku Jujubee można będzie przedpremierowo zagrać w demo Kursk, grze o rosyjskim okręcie podwodnym z napędem jądrowym. Wydawca i współtwórca IMGN.pro – także przed premierą – pokaże „izometrycznego Assassin’s Creeda” Seven: The Days Long Gone studia Fool’s Theory i horror Husk od UndeadScout.

Toucan Studio zaprasza na ogranie ciekawej gry Selma and the Wisp, a wydawca Klabater po raz kolejny zaprezentuje Alice VR ekipy Carbon Studio.

Z jednej strony mogę marudzić, że mało, z drugiej nie jest źle.  Zwłaszcza, że impreza jest kierowana do masowego odbiorcy, frekwencja powinna być spora, bo będzie zaprezentowanych dużo zagranicznych i głośnych hitów, więc i rodzimi twórcy mogą na tym skorzystać. A za dwa tygodnie PGA, największa tego typu impreza, gdzie rodzime produkcje będą mieć całą halę. I tam już na pewno się pojawimy razem z Mateuszem oraz Andrzejem Kutysem z Radia Szczecin, gdzie mamy audycję Giermasz.

Comments

comments