Początki konsoli Ouya były obiecujące, niestety w ciągu dwóch lat skończyła w niebycie. Okazuje się jednak, że jedna z polskich gier zdobyła na niej wielką popularność.

Ouya jest pewnie ozdobą kolekcji nie jednego gracza, lecz jako sprzęt całkowicie martwy. Co prawda można odpalić na niej gry z Androida, ale brak wsparcia skazuje ją na zapomnienie. Mimo wszystko biblioteka dostępnych produkcji jest pokaźna, a twórcy stworzyli specjalny ranking The O-Rank. Wskazuje on, które z dostępnych gier cieszą/cieszyły się popularnością i dają najwięcej frajdy. Jak tłumaczą twórcy sprzętu:

„The O-Rank jest naszym algorytmem rankingu gier i aplikacji, według kluczowych wskaźników zaangażowania graczy. Ranking = Fun Factor!”

Prawie na samym szczycie znajduje się produkcja polskiego studia Jujubee – Flashout 2. A dokładniej na miejscu drugim, będące wariacją Wipeouta wyścigi wyprzedza tylko gra BombSquad. Ciekawostką jest to, że jeden z torów jest umiejscowiony w Warszawie.

Z bardziej znanych produkcji na miejscu 18. znajduje się absolutny klasyk – Another World. Niedaleko za nim pierwsza część wspomnianych futurystycznych wyścigów – Flashout 3D (23. miejsce). W pierwszej setce znalazłem jeszcze Real Car Speed: Need for Asphalt Racing od studia T-Bull (90.). Swoją drogą niezły tytuł pod wyszukiwarki, bo zawiera słowa, które znajdziemy w czołowych produkcjach wyścigowych.

News ten jest bardziej ciekawostką, bo twórców Ouya kupił Razer i w sumie platforma przestała być rozwijana i wspierana. Choć i tak można na niej zagrać w 1250 gier.

Comments

comments