Jeśli trend się utrzyma, a nic nie wskazuje na to, aby miało być inaczej, niedługo doczekamy się pierwszej polskiej gry z gatunku z milionową sprzedażą.

To, że symulatory to wspaniały biznes nie trzeba nikogo przekonywać. Liczby sprzedanych egzemplarzy wybranych gier od PlayWay najlepiej to pokazują. Oczywiście nie wszystkie produkcje tego typu osiągają podobne wyniki. Jeśli jednak temat trafi w gusta graczy, można liczyć ogromne zyski.

Przejdźmy w takim razie do konkretnych liczb. Według nich zeszłoroczny House Flipper staje się powoli najpopularniejszym symulatorem z portfolio spółki. Na razie sprzedaż dorównała Car Mechanic Simulator 2018, które jest jednak na rynku znacznie dłużej. Z drugiej strony wirtualne naprawianie samochodów dodatkowo zarabia bardzo dużą kasę na dodatkach DLC.

Konkretne liczby przedstawiają się następująco:

  • House Flipper – 800 tysięcy sztuk
  • Car Mechanic Simulator 2018 – 800 tysięcy sztuk
  • DLC do Car Mechanic Simulator 2018 (wszystkie płatne dodatki) – 1,4 mln sztuk
  • Car Mechanic Simulator mobile (darmowa gra z mikropłatnościami) – 13,5 mln pobrań
  • Thief Simulator – 215 tysięcy sztuk

Świetnie na papierze wygląda liczba pobrań mobilnego Car Mechanic Simulator. Ta wersja została ostatnio wydana na Switcha i niestety prezentuje bardzo niski poziom (polecam moją recenzję na gram.pl). To bardzo ograniczona edycja, pozbawiona najważniejszych elementów wersji z PC. Osobiście nie polecam.

Jestem bardzo ciekawe jakie byłyby wyniki gdyby każdy z tych symulatorów trafił na konsole. Na razie portowanie na Xboksa i PlayStation idzie bardzo wolno.

Comments

comments