CreativeForge, twórcy Ancient Space oraz Hard West, pracują nad największą w swojej historii grą. Znamy jej budżet – jest imponujący.

Według danych opublikowanych przez miesięcznik Forbes, warszawskie studio na swoją najnowszą grę wyda około 9 milionów złotych. Oczywiście taką sumę nadal dzieli przepaść do liderów rynku, a więc produkcji CD Projektu, CI Games czy Techlandu, ale mimo wszystko CreativeForge pod tym względem wyprzedza wiele znanych rodzimych ekip. Przykładowo Frostpunk ma kosztować tylko 4 mln złotych (+ mln zł na marketing). Z kolei Get Even pochłonął 3 mln euro, a więc nieco więcej niż planują wydać twórcy Hard West.

Informację o wielkości budżetu potwierdziliśmy w firmie PlayWay, która jest większościowym właścicielem ekipy CreativeForge.

Co wiemy o nowej grze CreativeForge?

Niestety bardzo niewiele. Na pewno będzie to coś nowego, jednocześnie na PC i konsole. To w zasadzie tyle. Kiedy doczekamy się zapowiedzi? PlayWay nie wybiera się na E3, a więc tam raczej nic się nie wydarzy. CreativeForge nie ogłosiło jeszcze wydawcy swojej nowej gry, a więc nic nie jest wykluczone. Premiera ma mieć miejsce w 2018 roku.

Comments

comments