Horror Kholat świecił już triumfy na PC oraz PlayStation 4 i zgodnie z zapowiedzią twórców z IMGN.pro zadebiutuje na Xboksie One.

Gra w cenie 19,99 dolca, czyli około 74 zł, pojawi się w Xbox Store już 9 czerwca. Jest to jedna z ciekawszych polskich gier ostatniego czasu, która pojawiła się także w fajnej wersji pudełkowej. Niestety tylko na PC. Gracze docenili przede wszystkim fabułę i zawartą w niej zagadkę tajemniczej i niewyjaśnionej tragedii, jaka rozegrała się na Przełęczy Diatłowa prawie 60 lat temu.

O popularności Kholat niech świadczą liczby. Grę na PC i PS4 kupiło 500 000 graczy, co jest wynikiem znakomitym. Jak podaje dość nieprecyzyjny portal Steam Spy, wersję na blaszaki nabyło blisko 400 tysięcy osób (+/- 5%).

„Nigdy nie przypuszczaliśmy, że Kholat stanie się aż tak popularny. Niesamowite reakcje graczy na całym świecie sprawiły, że dzisiaj możemy z dumą ogłosić premierę gry na konsoli Xbox One. Jednocześnie jesteśmy świadomi jak wiele pytań mają fani gry, jak wiele teorii i przypuszczeń odnośnie przedstawionych przez nas wydarzeń się pojawia. Na razie mogę tylko zdradzić, iż to jak bardzo rozwinęła się społeczność gry, sprawia że odpowiedzi na te pytania mogą się w przyszłości pojawić.” – mówi Łukasz Kubiak, współtwórca fabuły gry.

Czyżby więc szykował się Kholat 2? Wiele na to wskazuje, ale to melodia przyszłości. Na razie IMGN.pro skupia się na wydaniu Kholata na Xboksa One i pracach nad innym tytułem – Seven: The Days Long Gone, przy których pomagają ekipie Fool’s Theory.

Comments

comments