Warszawska spółka 11 bit studios podsumowała rok 2018. Z nowego raportu giełdowego dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat tajemniczego Projektu 8 (tytuł roboczy).

Jest to najważniejsze zadanie studia na kolejne kwartały w obszarze tworzenia gier. Za Projekt 8 odpowiada w tej chwili liczący 20 osób drugi zespół deweloperski, a spółka zapowiada, że będzie on intensywnie rozbudowywany. Docelowo ma być porównywany z tym, który tworzył Frostpunka, czyli 50-55 osób. 11 bit studios informuje zresztą, że ma ambitne na plany zwiększenia zatrudnienia o 100% w skali całej firmy. Z aktualnie pracujących 100 do 200 osób.

Projekt 8 tworzony jest od roku 2018, aktualnie zakończył fazę prototypowania i przeszedł do fazy produkcyjnej. Gra będzie korzystała z ich autorskiego silnika Liquid Engine, nad którym cały czas trwają prace rozwojowe. Budżet produkcji jest szacowany na 20 milionów złotych, czyli będzie to najdroższa produkcja 11 bit studios. Przypomnę tylko, że Frostpunk kosztował około 12 mln zł, z czego na produkcję poszło 10 mln zł. Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że Projekt 8 będzie wydany równocześnie na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Jest to krok naprzód w stosunku do Frostpunka, na którego wersje konsolowe nadal czekamy.

Niestety o Projekcie 8 nie wiemy kompletnie nic. Ani gatunku, fabuły, przybliżonej daty premiery czy finalnego tytułu. Nie wiemy też, czy nie stanie się to podczas zbliżających się targów E3. Ciekawym stwierdzeniem, które padło na konferencji podsumowującej rok, było zdanie: „Projekt 8 przypadnie do gustu graczom konsolowym”.

Comments

comments