Podczas czwartkowej konferencji dla inwestorów i akcjonariuszy, 11 bit studios zdradziło konkretne dane sprzedażowe dotyczące Frostpunka i This War of Mine. Liczby robią wielkie wrażenie.

250 000 sprzedanych kopii w 66 godzin od premiery, te dane robiły wrażenie. Teraz znamy kolejne dokładne dane, bo 11 bit studios zdradziło je podczas wspomnianej konferencji. Jak poinformowała spółka, od premiery 24 kwietnia Frostpunka nabyło 1,4 milion graczy. A dotyczy to tylko platformy PC, bo na wersje konsolowe nadal czekamy. Jest to znakomity wynik, a przy okazji 11 bit studios podało, że w sumie sprzedali ponad 10 milionów gier ogółem na wszystkie platformy.

Fantastycznym wynikiem może pochwalić się wciąż wspierane przez twórców This War of Mine. W kwietniu 2017 roku podawaliśmy szacunkową sprzedaż, która wynosiła wtedy ok. 3 mln sztuk. W listopadzie 2018 roku gra trafiła także na Switcha, tym samym jest dostępna na PC, PlayStation 4, Xboksa One i mobilkach. Jak podała spółka, łączna sprzedaż na wszystkich platformach wynosi w tej chwili 4,5 mln sztuk.

Odnosząc się do słów prezesa 11 bit studios Grzegorza Miechowskiego, „to był rekordowy rok” i można zakładać, że aktualny będzie równie udany. Liczymy na szybką premierę konsolowego Frostpunka i konkrety związane z Projekt 8, choć tych już trochę w czwartek poznaliśmy.

Comments

comments