Cooking Simulator kolejnym polskim symulatorem, który podbija serca graczy.

Nie będę ukrywał, że nie jestem specjalnie zaskoczony popularnością Cooking Simulator. Dziwi mnie tylko, że dopiero teraz, tyle lat po eksplozji popularności symulatorów, pojawiła się taka gra. Z drugiej strony jest pewnie jeszcze wiele innych tematów, które mają ogromny potencjał komercyjny i prędzej czy później zostaną wykorzystane przez któregoś z producentów symulatorów.

Przejdźmy jednak do konkretów. Cooking Simulator znalazł już 150 tysięcy nabywców. Taką informację podał dzisiaj PlayWay. Od premiery minął raptem miesiąc, a więc w najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnym, imponujących danych sprzedażowych.

Przy okazji PlayWay zaktualizował dane dotyczące sprzedaży niedawno wydanego na konsole Car Mechanic Simulator. 28 czerwca pisałem, że grę ma już 23 tysiące graczy. Obecnie liczba ta wynosi 43 tysiące. Dane nie obejmują sprzedaży pudełkowej na PS4. Dotychczasowe przychody z dystrybucji gry wynoszą 1,3 mln dolarów brutto. Koszty produkcji portu wyniosły 500 tysięcy złotych i zwróciły się w czasie przedsprzedaży.

Comments

comments