PlayWay i Red Dot Games mają powody do zadowolenia. Ich mechanik samochodowy świetnie sprzedaje się na konsolach.

Wprawdzie w oficjalnym komunikacie nie pada informacja po jakim czasie zwróciły się koszty produkcji, ale wydaje mi się to w tym momencie zbędne. W ciągu 72 godzin od debiutu gra została pobrana 23 tysiące razy. Według danych PlayWay daje to 650 tysięcy dolarów przychodu brutto. Przy obecnym kursie amerykańskiej waluty wychodzi prawie 2,5 mln zł. Do tego dochodzi szacunkowe 1500 aktywacji wersji pudełkowej.

Ważna informacja – te dane dotyczą tylko sprzedaży na Xboksie One. PlayWay nie posiada jeszcze informacji o sprzedaży na PlayStation 4. Biorąc pod uwagę trendy i liczbę konsol, mniej więcej możemy uznać że sprzęt Sony dostarczy minimum drugie tyle sprzedaży.

PlayWay poinformował również, że nakład premierowy wersji pudełkowej wynosi 70 tysięcy kopii, z czego koło 35% stanowi wersja na Xboksa One. Już dzisiaj wiadomo, że liczba ta nie będzie wystarczająca i niebawem ruszy produkcja dodatkowych egzemplarzy. W planach jest również wydanie na konsole kolejnych dodatków DLC oraz publikacja patchy, które dodadzą nowe wersje językowe.

Comments

comments