Mroczny i trudny roguelike Soulblight powędruje także na konsole.

Jeśli lubicie klasyczne i dosłowne RPG, stawiacie sobie wysoko poprzeczkę i lubicie wyzwania, to Soulblight studia My Next Games jest dla Was. Grałem w niego podczas tegorocznej konferencji Digital Dragons i mimo trudności, było całkiem przyjemnie.

„Podczas podróży przez zapomnianą świątynie bohater otrzymuje cechy charakteru na podstawie dokonywanych przez niego wyborów. To one są głównym źródłem jego siły.”

Od dawna wiedzieliśmy, że Soulblight powstaje na pecety. Opublikowane na fanpage studia zdjęcie devkita Xboksa One mówi wszystko, ale silnik Unity daje większe możliwości. Dopytałem więc u źródła i okazuje się, że ekipa My Next Games chciałaby wydać swoją grę także na PlayStation 4 i Switchu.

„Grę robimy tak, żeby dało się ją portować na jak największą liczbę konsol. Ubiegamy o akceptację wszystkich producentów i dosłownie przed chwilą zgodził się Microsoft. Dopóki nie zamkniemy wersji na PC, nie będziemy startować z portowaniem pełną parą. Wtedy – jeśli dostaniemy akceptację – zajmiemy się PlayStation 4 i Switchem” – powiedział mi Jakub Lisiński odpowiedzialny za kod i game design.

Premiera Soulblight na PC na początku 2018 roku, a na Xboksa One w pierwszym lub drugim kwartale tego samego roku. W międzyczasie, w połowie sierpnia, ruszy też kampania na Kickstarterze.

Comments

comments