Miałem napisać o tym wieki temu, ale starość nie radość. A informacja ważna, bo na Amigę trafiła kolejna polska gra – Lumberjack Reloaded.

Piszę o tym z oczywistego względu – pojawiła się także wersja pudełkowa. Zestaw zawiera płytę na Amigę CD32 / Amigę CDTV, magnes, naklejki, wlepę na dyskietkę i instrukcję. Całość za śmieszne 25 zł. Można też dokupić wersję dyskietkową, co oczywiście uczyniłem. Ważne, by z oczywistych względów magnes trzymać z daleka od magnetycznego nośnika.

Zręcznościowy Lumberjack Reloaded jest mocno inspirowany Timbermanem studia Digital Melody, ale nie stanowi dla niego konkurencji. W końcu to inna, prawie zapomniana niestety platforma. Zadaniem drwala Lumberjacka jest wycinka drzewa, unikając przy tym spadających gałęzi. Proste i wciągające.

Za Lumberjack Reloaded odpowiada trójka pasjonatów – Koyot1222/PR3D (grafika), COBE (kod i muzyka) i Lemming880 (testy). Z amigowych produkcji grupy Project R3D polecam także Tanks Fury (również dostępne w pudełku) a od Pixel Nation grę Max Knight. Pierwsze dwie są do nabycia w wersji pudełkowej oraz do bezpłatnego pobrania w formie plików.

Od jednego z twórców dowiedziałem się, że ostro pracują nad kolejną grą – Bridge Strike i bardzo by chcieli wydawać jedną grę rocznie. Jestem za.

Comments

comments