O szczecińskim studiu Neofuturism raczej nikt z was nie słyszał. Trzyosobowa ekipa od dłuższego czasu pracuje nad grą w graficznych klimatach retro – Agent First Person Hardcore Detective Simulator.

AKTUALIZACJA:

Gra zmieniła tytuł na Synther, co poprawiliśmy w tekście poniżej.

STARY NEWS:

O tym projekcie słyszałem już wieki temu. Michał Jaworski dłubał go sobie po godzinach, aż w końcu postanowił wziąć się za to na całego. Udało się pozyskać wydawcę – Fat Dog Games, a grę robi już kilkuosobowy zespół. Synther to FPP z elementami przygodówki z nastawieniem na elementy detektywistyczne. Akcja umiejscowiona jest w futurystycznym, otwartym mieście Vesser roku 2050, które leży na odciętej od świata wyspie.

Tytułowy agent należy do korporacji Steiger, a jego zadanie polega na badaniu miejsc zbrodni i szukaniu tajemnic miasta Vesser oraz jego mieszkańców. Na drodze detektywa staną grupy paramilitarne, gangi, policja i pracownicy korporacji, którzy mogą być przeszkodą lub źródłem nowych informacji.

Synther stawia na oprawę wczesnych gier 3D na komputery typu Commodore czy system DOS. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Kiedy – tego jeszcze nie wiadomo.

Comments

comments