Nie mówimy tylko o umowie na przygotowanie switchowych portów gier z portfolio Fat Dog Games. Obie firmy związały się ze sobą za pomocą nowego studia deweloperskiego.

Sytuacja wygląda następująco. Fat Dog Games, notowana na giełdzie NewConnect spółka, prowadzi przede wszystkim działalność wydawniczą. Aby rozpocząć prace nad własnymi grami powstał osobny podmiot o nazwie Fat Dog Games Development. W celu pozyskania funduszy na rozwój nowej spółki nawiązano współpracę z QubicGames. Twórcy m.in. Robonauts zainwestują w powstające studio 200 tysięcy złotych, dzięki czemu staną się również jego współwłaścicielem.

Obecnie Fat Dog Games Development pracuje nad czterema grami – Dead Horizon 1, Dead Horizon 2, Death’s Hangover oraz REKT!. Wszystko to nazwy robocze, a więc nie warto przykładać do nich większej wagi. Każda z tych gier dodatkowo zostanie wydana przez QubicGames. Obecnie spółka informuje tylko o Nintendo Switch. Tam sprzedaje się wszystko, a więc z biznesowego punktu widzenia jest to zrozumiała strategia.

Na razie obie strony nie zdradziły nic więcej. Nie znamy więc nawet orientacyjnej daty premiery pierwszej gry od Fat Dog Games Development. Biorąc pod uwagę dotychczasowe portfolio obu firm i kwotę inwestycji, mówimy raczej o małych produkcjach. Na ich debiut nie powinniśmy więc długo czekać.

Współpraca QubicGames i Fat Dog Games może być nieco szersza. Wszystko za sprawą toczących się obecnie rozmów między obiema stronami, które mają dotyczyć potencjalnego portowania produkcji z portfolio tej drugiej firmy na Nintendo Switch. Na razie negocjacje trwają, a więc co z tego wyjdzie dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Comments

comments